Pierwszy Taniec Wieluń - Fotograf Ślubny - Częstochowa Pajęczno Działoszyn Wieluń

 Nauka pierwszego tańca to niezwykle ważny element każdych przygotowań weselnych. Musimy zdać sobie sprawę, że to prawdziwa wisienka na torcie w naszych przygotowaniach ślubnych. Na każdym weselu pierwszy taniec ma znaczenie symboliczne. To także znak dla gości do rozpoczęcia wesela. Jedyny podczas wesela moment, w którym taniec Pary Młodej obserwowany jest przez wszystkich gości weselnych od samego początku do końca. Jeżeli zależy nam na dobrym wrażeniu należy się do niego należycie przygotować. Ważne jest, aby Wasz taniec nie był chaotyczny, lecz dobrze przemyślany i przygotowany. Istotnym elementem Waszego tańca jest sposób, w jaki go zaprezentujecie. Odpowiedni dobór utworu oraz zaangażowanie w przećwiczeniu kroków to prawdziwy klucz do sukcesu.

Rafał Janecki – Trener Tańca Towarzyskiego

Ekipa jakmarzenie.pl miała okazję „złapać” Rafała Janeckiego w Body Design, gdzie na co dzień pracuje i przygotowuje Pary Młode to pierwszego tańca. Zobaczcie sami krótki materiał wideo:

Kontakt bezpośrednio (w godzinach 10:00 – 14:00):

Rafał Janecki tel. 889-521-773

Oferta łączona Foto / Wideo + Nauka Tańca niebawem!

Dlaczego warto uczyć się pierwszego tańca?

Moment, w którym wyjdziecie na środek parkietu to czas kiedy wszystkie oczy skierowane są na Was. Każdy taniec jest wyjątkowy, jednak ten konkretny powinien wywołać efekt zachwytu wśród Waszych gości. Jeżeli nauczycie się choćby nawet prostej choreografii goście weselni będą pełni zachwytu. Czy to nie właśnie o to chodzi ? aby Wasze rodziny, przyjaciele oraz znajomi byli świadkami tego wyjątkowego dnia? oczywiście, że tak! Zdecydowanym plusem dla pary młodej, przydzielanym w rankingu każdego gościa jest fakt dobrze zatańczonego pierwszego utworu na weselu. Kolejnym plusem, jaki można przydzielić do dobrze przygotowanego tańca to Wasza pamiątka foto / wideo. Zapewne zależy Wam na tym, aby ujęcia w teledysku ślubnym oraz wideo były jak najlepsze, a zdjęcia nie były tylko nudnym „przytulańcem” ? jesteśmy o tym przekonani!

Uwaga! Jeżeli zdecydujecie się na naukę pierwszego tańca, to nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę! z pewnością trzeba tutaj więcej czasu, aby wywołać pożądany efekt „wow”!

Pierwszy taniec porady

Przygotowując dla Państwa powyższy artykuł spotkaliśmy się z trenerem tańca towarzyskiego, Rafałem Janeckim który zebrał dla nas kilka istotnych porad:

  1. Pamiętajcie, aby Wasz utwór był dobrze przemyślany. Nie każda piosenka nadaje się na pierwszy taniec. Warto przeanalizować treść utworu, tak aby nie był on np. o nieszczęśliwej miłości- chcemy przecież, aby każdy element pierwszego tańca był doskonale dobrany i tworzył idealną całość 🙂
  2. Pierwszy taniec nie powinien być zbyt długi. Idealna długość to około 2,5/3 minuty, w których jesteście w stanie pokazać przygotowaną oraz dostosowaną do Pary Młodej choreografię taneczną. Warto zdać sobie sprawę z tego, że taniec „na pełnych obrotach” potrafi być męczący 🙂
  3. Przygotowując choreografię/układ taneczny uwzględnijcie ustawienie gości podczas pierwszego tańca (czy goście są w kole, wokół pary czy siedzą przy stołach). Jeżeli potrzebujecie więcej miejsca poproście zespół weselny/DJ-a o odpowiednie ustawienie gości. Nie chcecie przecież podczas tańca wpaść na wujka, ciocię bądź rodziców…. 🙂
  4. Warto pamiętać o tym, że podczas wyboru utworu trzeba dopasować rodzaj naszego podkładu do stroju w jakim wystąpimy. Kreacje ślubne mogą zaskoczyć nawet doskonałego tancerza. Suknia ślubna na dużym kole będzie krępowała ruchy, przez co trudno będzie zatańczyć np. bardziej jazzową choreografię.
  5. Warto sprawdzić parkiet przed pierwszym tańcem, czyli zrobić próbę generalną np. dzień przed weselem na sali w butach przygotowanych na dzień Waszego święta. Rozplanujecie sobie wtedy również ilość miejsca jakie potrzebne jest Wam w trakcie pierwszego tańca oraz kierunki i ustawienie względem gości.
  6. Uśmiech na twarzach to element obowiązkowy. Pamiętajcie, że nawet najbardziej skomplikowana choreografia nie będzie robiła wrażenia, jeżeli zabraknie spokoju oraz pewności na Waszych twarzach.

Nietypowy pierwszy taniec

W ostatnich latach coraz bardziej modne stały się oryginalne utwory oraz ich interpretacja. Coraz częściej podczas pierwszego tańca oprócz klasycznego Walca możemy podziwiać Parę Młodą, która rozpoczyna swoje wesele nietuzinkowym utworem. Warto pamiętać, że wybierając utwór niestandardowy powinniśmy mieć do siebie dystans, a w trakcie prezentowania go przed gośćmi nadrzędną rzeczą jest zachowanie „luzu” oraz „spokoju” w naszych ruchach, aby efekt nie był porównywalny do przerostu formy nad treścią. Jeżeli zdecydujecie się na tę formę pierwszego tańca musicie zapanować nad stresem, który z pewnością będzie Wam towarzyszył.

Piosenki na pierwszy taniec

Wybór odpowiedniego utworu to wbrew pozorom ciężkie zadanie. Warto przy wyborze kierować się własnymi uczuciami. Idealnym rozwiązaniem jest wybór utworu szczególnie dla Was ważnego. Jeżeli nie macie jednak pomysłu na swój taniec z pewnością trener tańca doradzi ciekawy utwór, dobierając do niego odpowiedni styl tańca. We wpisie znajdującym się tutaj, przygotowaliśmy dla Was przykładową listę utworów doskonale pasujących do poszczególnych stylów tanecznych: Walc Angielski, Walc Wiedeński, Nietypowy Pierwszy taniec.

Wpadki podczas pierwszego tańca

Pamiętajcie, że wpadki podczas pierwszego tańca to rzecz normalna. Starajcie się nie zwracać na to uwagi, nie wybijając się z rytmu podczas tańca. Gwarantujemy Wam, że goście weselni cenią sobie szczery występ, a wpadki traktują uśmiechem na twarzy i łagodnym podejściem. Każdy z nas wie, że stres potrafi płatać figle 🙂 obróćmy pomyłkę w żart i zostawmy go od razu za sobą kontynuując swój występ i starając się nie dać po sobie poznać pomyłki. Najgorszym scenariuszem jest zatrzymanie występu. Cała reszta wybaczy nam drobne pomyłki.

Nauka Pierwszego tańca Wieluń

Do Waszej dyspozycji pozostaje wiele metod nauki pierwszego tańca. Od kursów w internecie, filmików po profesjonalną pomoc. Nie krytykujemy żadnego ze sposobów, zalecamy jednak udać się na lekcje do nauczyciela tańca. Doświadczenie oraz profesjonalizm zaowocują dobrą radą i świetnym przygotowaniem do tego niezwykle ważnego momentu Waszego ślubu. Z pomocą przychodzi Studio Tańca i Fitness Body Design, gdzie na lekcje zapraszamy gorąco. Rekomendując w pełni profesjonalną obsługę wiemy, że będziecie dobrze przygotowani na ten jakże ważny dla Was dzień. Lekcje prowadzone w Wieluniu to przede wszystkim dobra zabawa, doskonałe rady oraz profesjonalne podejście do każdego z Was.

 

You may also like